NOVINKY

>

22.4.2019

Všechna mimina mají své nové domovy. Přejeme jim dlouhý a spokojený život a ty nej pánečky. A protože se nám vrh hodně povedl, zůstaly doma dvě posily do chovu, Eri a Enya. Vítejte mezi námi holky.

16.2.2019

Mimina se nám začala rozbíhat do nových domovů. V 8,5 týdnech nám zůstalo 6 miminek. Dva z nich hledají stále své doma, Elion a Eris.

3.2.2019

Poslední tři volní pejskové. Enn, Elion a Edmond. Fotoalbum vrhu https://waridabel.rajce.idnes.cz/Vrh_E_Waridabel_-_7,5_tydne.

20.1.2019

Poslední volní pejskové k rezervaci. Najdete je zde https://tutorka.rajce.idnes.cz/Vrh_E_Waridabel/?fbclid=IwAR3YQgYohJdci-J9INGK8tWVp7LSCQ39OmcxhOCzVlYaGZl0p2RkVBFjvGI

Neváhejte nás kontaktovat.

3.1.2019

VOLNÍ PEJSKOVÉ K REZERVACI, štěňátka budou odčervována.očkovaná,čipovaná s mezinárodním pet pasem. Kupní smlouva a chovatelský servis samozřejmostí. Návštěva štěňátek po předchozí domluvě vítána.

19.12.2018

Tak jsme se po letech opět dočkali a svět přišel VRH E . Máme štěňátka a to rovnou 12!!!!!!!! Více v sekci štěńata.

 

28.12.2015

 

6.12.2015

Letošní rok pro nás byl velmi náročný. Takže novinky sice byly, ale čas a prostor na aktualizaci ne. Zdravotní problémy nás doprovázely víc než často. I tak jsme se v srpnu zúčastnili výcvikového táboru SKŠSP. Byl to super týden, naplěný cvičeními se psy, procházkami a výlety a posezeními s partou přátel. V závěrečných soutěžích vybojoval Cezarek 2. místo ve skoupině pokročilých. Překvapil.cvičení ho bavilo a psy v okolí ještě víc:-))). A Fionka opět nezklamala, byla jednoznačně nejpomalejší pes ve své kategorii. Za což samozřejmě dostala patřičné ohodocení.

V září proběhl svod mladých následně po klubové výstavě KŠSP. Na svod dorazila Diamon Waridabel se svojí rodinkou. Je to pěkná fenečka, s majiteli jsme strávili pěkné dopoledne a jsem moc ráda, že jsem ji mohla vidět a doufám, že se časem od ní dočkáme i štěňátek.

V říjnu poté proběhla klubová výstava SKŠSP. Přijeli jsme fandit a pomáhat. Ve třídě mladých se představil Damien Waridabel, i přes svůj debut ve třídě mladých si odnesl známku výborná a pěkné ohodnocení. Gratulujeme.

A máme taky první vyhodnocení kloubů ve vrhu D. Dream-Damino HD: A1, ED 0/0, OCD free. Nádhera. skvělá zpráva. Wir gratulieren!

Menší shrnutí nejdůležitějších momentů.

..

6.7.2015

Je tomu přesně rok, co na svět přicházel Vrh D, Damien, Diamond, Dark a Dream-Damino. Moje úžasné "děti", hodně zdraví ať jsou k vám pánečci stejně úžasní jako doposud.

.

6.7.2015

Uběhlo hodně vody od poslední aktualizace, hodně změn . Ale psy naštětí zůstávájí. Či spíše přibývají. V rámci charitativn akce jsem se rozhodla adoptovat čivaví holčičku Rozárku, která pocházela z 30 psů trávících svůj život v kůlně, podvyživení, bez pohlazení.. Rozárka se už každopádně stala právoplatným členem naší smečky a pravda je, že ti velcí si s ní tak tak poradí:-)))

5.10.2014

Štěňátka opustila své rodné hnízdo a my jsme relaxovali a odpočívali. K tomu samozřejmě patří výletky. Dnešního dne jsem vyrazili na zamlženou Velkou Javorinu. Fotky zde

a temperament maminy Babu a jejího syna si můžete prohlédnout tady.

3.9.2014

Máme za sebou přejímku vrhu, čipování, očkování a mimina se pomalu začnou rozcházet do nových domovů. Dark odcestoval na Slovensko do super rodiny. Ostatní vyrazí do nových domovů během příštího týdne.

24.7.2014

Čas bohužel nejde zastavit a miminka mají 7. týdnů. A jaká jsou. Samozřejmě ta nejlepší, nekrásnější a nejúžasnější. Poslední miminko Dark hledá svou milující rodinu, pro kterou on určitě udělá vše.

17.8.2014

Čas s malými sluníčky ubíhá přímo mílovými kroky.... Je to už neuvěřitelných 6. týdnů, co přišli na svět 4 malé kuličky a dneska tu běhá malá demoliční četa. Nové fotky najdete ve fotogalerii. Z důvodu zrušení rezervace hledají Dark a Damien, malí tulící medvídci milující rodiny a kamarády.

3.8.2014

A náš vrh D nám roste do krásy. Doufám, že svým budoucím majitelům budou dělat tolik radosti, jako moje první berňácké zlatíčko Dark. Máme za sebou první odčervení a chystáme se na druhé. Krásně už umíme papat kašičku. Poznáváme a prozkoumáváme blízké i daleké okolí. Koušeme všechno, co nám přijde do tlamisluníčky

3.8.2014

Ve čtvrtek uběhlo pět let od doby, kdy jsi nás opustil. Odešel jsi do svého psího nebe, ale přesto jsi zůstal s námi... A na památku bude jedno miminko hrdě nosit tvé jméno...Vzpomínáme Daroslávku.

27.7.2014

Tři týdny uběhly od příchodu štěňátek na svět. Vrčíme, štěkáme, koušeme sourozence a to hlavně v noci. Poznáváme okolí. Proto jsme vyrazili na první návštěvu zahrady. Učíme se pomalu papat z misek a moc nám chutná. Nové fotky najdete nejen v sekci vrh D, ale i ve fotogalerii. Přijímám rezervace na miminka.

20.7.2014

Dnes máme 14 dnů, učíme se pomalinku chodit, hrát a tak jsme se seznamovali s celou smečkou. Mamina nás samozřejmě kontrolovala. Pár momentek zde.

 

19.7.2014

Rosteme jako z vody, začínáme otvírat očíčka na tento svět. Zítra oslavíme 14 dnů.Miminka jsou velmi podařená, krásně vybarvená, s krásnými hlavičkami. V sekci štěňata najdete odkaz na fotogalerii a můžete se přesvědčit sami.

12.7.2014

A vzhledem k tomu, že máme už Vrh D, přidává, fotoalbum z porodní bedny. Prckové rostou přímo před očima a jsou naprosto úžasní:-)). Jak přibýváme na váze, najdete v sekci VRH D.

12.7.2014

Dnes je tomu rok, co na svět přišel náš vrh C. Čtyři krásní kluci. Všechno nej, hlavně zdraví Caříku, Casiusku, Camelotku a Cezarku. Dělejte radost svým pánečkům co nejdéle. Doufám, že moje sluníčko Cezarek bude svítit hodně dlouho.

7.7.2014de

A jsme tu!!!!! Babu včera porodila 4 krásná miminka, tři kloučky a jednu holčičku. Všechno probíhalo jako po másle a tak se můžeme těšit z miminek. Více najdete v sekci štěňata a vrh D.

15.6. 2014

Babu a miminům se daří zdá se dobře. Její těhotenské chutě jsou opravdu někdy až neuvěřitelné. Bříško se nám pomalu zvětšuje, máme dnes 42. den březosti. A co se děje v bříšku? Můžete se podívat na úžasné video.

31.5.2014

Včerejší den byl plný úžasných zpráv. Prababička Babu, Ariel Tichý dvůr se dožívá ve skvělé kondici svých neuvěřitelných 14 let! Věřím tomu, že její geny zdědila i moje Babu a bude je předávat dál. Nejen vrhu C, ale i letošnímu vrhu D, který přijde na svět začátkem července. Včerejší sono potvrdilo březost Babu! Pyšným tatínkem je rakouský pes CH. Isanto Pietro vom Haus Agnelli. Bližší informace najdete v brzké době v sekci štěňata.

 

18.5.2014

Máme za sebou náročné období. Proto se zpožděním.

27.4.2014 oslavil vrh B své tři roky na tomto světě. Přeju jim hodně, hodně zdraví a nejlepší pánečky na světě. A doufám, že Babu tu se mnou bude aspoň dalších deset let.

21.4.2014

Jako každoročně jsme vyrazili na setkání s kamarády nejen lidskými, ale i psími. Bylo úžasně, pohodově a krásně.... Děkujeme všem, já i a moje psí zlatíčka jsme byli nadšení. A děkujeme Horskému hotelu Magura v Chvojnici za perfektní ubytování. A jak to vypadala se můžete podívat sem.

2.3. 2014

Vzhledem k úžasnému počasí této zimy si užíváme výletů a procházek. Tato neděle přímo vyzívala k pěknému výšlapu a tak jsem se vydali na Pěknou horu v Chřibech. Fotodokumentace zde. Všichni jsem to zvládli, psy samozřejmě lépe, i Cezarek se nedal a svůj první velký výlet absolvoval bez problémů.

9.2.2014

19.1.2014 proběhla v Trenčíně Mezinárodní výstava psů, které jsem se zúčastnila s Cezarem. Ve třídě dorostu obsadil první místo se známkou VN 1. Postupně začnu doplňovat všechny stránky, takže i Cezarkovu výstavní, kde budou bližší informace. Výstavu jsme si užili a i spousty kamarádů, bylo to moc fajn.

9.2.2014

Konečně snad skončili naše problémy s internetovým připojením a můžeme začít s novinkama.

5.1.2014 - 1. výročí úmrtí mého sluníčka. Ani se nechce věřit, že je to už jeden dlouhý rok, co tu se mnou nejsi.... Nezapomenu, byla si jedinečná.

Belerian Valašské slunce 6.8.2006 - 5.1.2013

 

29.12.2013

17.11.2013

Cezarek oslavil 12.11.2013 své krásné 4 měsíce a tak i jeho bratrům přejeme vše nej, hodně zdravíčka. A jak jsme oslavovali my?? Vyrazili jsme celé sestava na setkání berňáčků do Lednicko-valtického areálu a absolvovali jsme krásnou procházku s kamarády starými i novými a cca 4 desítkami psů. Což si nejen Cezarek náramně užil. Vyběhal a vyhrál se do sytosti. Fotoalbum z procházky najdete zde.

28.10.2013

Užíváme si, zdá se, posledních teplých a krásných dnů letošního roku. Vyrazili jsme, celá sestava, na procházky. V Chřibech je opravdu krásně. A jak? Můžete se podívat tady.

20. 10.2013

Ve čtvrtek odcestoval do nového domova Camelotek. Moje úžasné zlatíčko bude dělat radost v Olomouci. Doufám, že jsme se neviděli naposled. Po douhém zvažování jsem se nakonec rozhodla, že naši chovatelskou stanici obohatí svou přítomností Cezar. Takže všichni kluci si našli svoje nové domovy a skvělé pánečky a věřím, že o nich neslyším naposled.

13.10.2013

Máme za sebou úžasnou sobotu. S klukama jsem vyrazila v brzkých ranních hodinách do Vrútek na Špeciálnu výstavu SKŠSP. Oba se zúčastnili výstavy ve třídě štěňátek, protože dnem konání oslavili 3. měsíc a tudíž mohli začít brázdit výstavní mola. Důležitá a zásadní, ale pro nás byla socializace. A tak jsme si myslím užili všeho dosyta. Počasí vyšlo fantasticky, plno kamarádů lidských a psích. Kluci zažili spoustu nových věcí a byli opravdu skvělí a dokonalí. A jak jsme dopadli?

CEZAR WARIDABEL VN 1 , CAMELOT WARIDABEL VN 2.... Co si víc přát???

7.10. 2013

Camelot a Cezar rostou jako z vody.Jsou úžasní, nádherní, prostě skvělí!!! Čekají na své budoucí pánečky, kteří je budou milovat a opatrovat. Cvičíme, běháme a výletujeme, malé fotoalbum zde....V sobotu se zúřastníme první výstavy ve štěňátkách, aby se kluci podívali do velkého světa.

7.10.2013

3.10.2013 oslavila Adina své 3. narozeniny!!! Přeju svému zlatíčku ještě minimálně 10 společných let!!!

 

15. 9.2013

O tomto víkendu odcestoval do svého nového domova Car, moje malinkaté tulítko. Přeju ti zlatíčko spousty a spousty radostných dnů se svou novou rodinkou. Cezar a Camelot na své úžasné pánečky ještě čekáají, neváhejte, jsou to skvělí kluci, nádherní vzhledem i povahou.

Casius s paničkou a Car s pánečky

>

8.9.2013

V pátek odcestoval do nového domova Casiusek. Podle zpráv zvládl všechno excelentně a podmanil si celou rodinu. Příští víkend odcestuje Car a Cezar a Camelot ještě čekají na své milující pánečky. Myalím, že budou skvělými mazlíky, s předpokladem i na výstavy a do chovu. Vypadají oba úžasně. O víkendu měli kluci několik návštěv a jak nás jedna nafotila se můžete podívat sem.

1.9.2013

Tak už máme za sebou všechno, čipování, přejímku vrhu, očkování... A pomalu se můžeme rozcházet do nových domovů. O víkendu přišlo spousty návštěv a i fotící. Výsledek je zde...

25.8.2013

V pátek tomu bylo 6. týdnů od narození mých úžasných kluků. jsou nádherná, skvělý a pro mě dokonalý. Příští týden nás čeká přejímka vrhu a očkování. Uběhlo to jako voda. Jak dnes vypadáme? Můžete se podívat tady.

18.8.2013

Dnes si kluci užili super náštěvu, budoucí pánečky Casiuse. Poběhali si po zahradě a odpoledne jsme udělali první pokus o fotky v postoji. No příště je první unavím:-))) Na pokus se můžete podívat zde.

11.8.2013

Kluci oslavili v pátek 4. týden svého života a tak jsme vyrazili na procházku na zahradu. A všichni jsme si to užili. Fotoalbum zde. Car si našel své majitele. Na pánečky čeká ještě Camelot a Cezar. Myslím, že oba mají velký předpoklad na výstavy a do chovu a ráda bych, aby byli takto využiti. Ale hlavně, aby je majitelé měli nejradši na světě:-))) Protože si to určitě zaslouží.

6.8.2013

Teď z veselejšího soudku, život jde dál... Kluci rostou jako z vody, jsou úžasní a nepřekonatelní. Jsou prostě nádherní a já se s nimi sanžím být každou volnou chvilku. Jak se dá nafotit pytel blech se můžete podívat tady. Casius si už našel své nové majitele, ostatní kluci ještě čekají na své zájemce.

6.8.2013

Čas běží a beží. 31.7.2013 už tomu byly 4 roky, co jsi nás opustil. Chybíš nám moc chlapečku. A taky by moje sluníčko dneska oslavilo 7. narozeniny, nebylo nám to dáno. Napořád ale zůstanou se mnou.....

24.7.2013

Tak a máme jména. Kluci jsou nádherní, jsem z nich opravdu nadšená. Foto si prohlédněte tady.

23.7.2013

Jíme, spíme, jíme a spíme a jíme..... Začínáme otvírat očička a pomalu budeme poznávat svět. Jak to vypadá, když spíme nebo jíme se můžete podívat tady.

20.7.2013

Kluci včera oslavili první týden svého život a jak jinak, dobrým jídle. Roustou opravdu jako z vody. Na fotky se můžete podívat tady a tady.

15.7.2013

Máme štěňátka!!!! Babu z pátku na sobotu porodila 4 krásné, velké kluky. Mamina i miminka jsou v pořádku.

Více v sekci štěňátka Vrh C.

16.6.2013

V minulém týdnu nám sonografické vyšetření potvrdilo březost Babu. Očekáváme vrh C!!!! Bližší informace najdete v sekci štěňátka.

17.5.2013ště

Bohužel se zdá, že technické problémy se stránkou neustále přetrvávají. Dostali jsme se jako většina uživatelů webu zdarma mezi stránky na nichž se údajně vyskytuje vir. S pomocí návodu poskytovatele stránek jsme se pokusili dostat se seznamu zavirovaných, údajně vše v pořádku.V internet exploreru otevřu stránku v pohodě, ale spousty idí mi hlásí, že jim se hlášení o viru neustále objevuje. Proto se omlouvám, pokusím se co nejrychleji sjednat nápravu.

28.4.2013

Dnešního dne oslavil vrh B mojí chovatelské stanice skvělé 2.narozeniny. Baltíčku, Bijou a Babu hodně zdravíčka a ty nejúžasnější pánečky na světě. Vše nej zlatíčka!!!!!!

1.4.2013

Po návratu z úžasného pobytu na Rematě se spoustou člověčích a psích kamarádů, jsme dneska vyrazili na jarní procházku:-))) Už aby opravdu bylo teplo. Fotky z pobytu na Rematě si můžete prohlédnout tady a z výletu na Velehrad na velikonoční pondělí tady.

18.3.2013

Babu se zúčastnila bonitace v mladé Boleslavy s výsledkem chovná!! Super, takže letos chystáme i krytí. Výsledky a fotky dodáme později.

4.2.2013

Dneska z veselejšího soudku. Oficíální výsledky vyhodnocení kloubů mojí Babu Waridabel, našeho Babušíčka, jsou naprosto vynikající. HDD A/A a DLK 0/0!!! Mám velkou radost!!! Tak snad už nám v bonitaci nic nebrání.

3.2.2013

Čas prý rány zhojí, ale jizvy zůstanou.....Nenašla jsem žádná slova, kterými bych vyjádřila, co jsi pro mě znamenala, udělala a jak moc mi chybíš. S tebou odešlo i kus mě, velký obrovský kus.... Nezbývá mi, než věřit, že až přijde můj čas, tak přijdu do toho vašeho psího nebe. Nikde jinde bych svou věčnost strávit nechtěla. Drž mi tam místo vedle sebe budulínku....

JrCH.,CH. Belerian Valašské slunce

6.8.2006-5.1.2013

 

22.10.2012

Poslední krásný víkend letošního roku jsme se rozhodli strávit v přírodě a pokořit nejvyšší "horu" Bílých Karpat, s televizním vysílačem, Vel'kú Javorinu, 970 m.n.m.. Bylo úžasně, i když nahoře trochu větrno. Psy si to užili a Babu zvládla na jedničku svůj první velký výstup. Naběhala jednoznačně nejvíc:-))) Fotky z podzimního výšlapu najdete tady.

14.10.2012

6.10.2012 proběhla ve Varíně u Žiliny ŠKV SKŠSP. po delší době jsem se rozhodla navštívit opět výstavní mola a vyrazily jsme s Babu do třídy mladých na speciální slovenskou klubovou výstavu. Kromě úžasného počasí, jsem potkaly spousty svých kamarádů a Babu zazářila i v kruhu výstavním a obsadila druhé místo se známkou výborná. Více v sekci výstavy. Fotky si můžete prohlédnout tady.

14.10.2012

Začátkem letošního října proběhly dvě zajímavé události. V první z nich hrála hlavní roli naše Adinka, která se dožila svých 2 let. Je to teda už opravdu velká dáma a náležitě to dává najevo. Adinko, do dalších nejméně deseti let plno vitality, zdraví, ať si užíváme tvé úžasné povahy co nejvíce, to ti přeje celá naše smečka. A ano, i tvoje oblíbené kočky:-)))

24.9.2012

Letošní léto proběhlo ve znamení léčby, protože jsem si jeho začátkem zlomila ruku a následovala operace, tak jsem si toho moc se psy neužila. Ale poslední srpnový týden a první zářijový víkend nám to naše účast na výcvikovém táboru SKŠSP na Oravě plně vynahradila. Počasí, lidi a všechno bylo skvělé. Kromě lehkého cvičení jsme absolvovali i výstup na dominantu Oravských Beskyd Vel'kú Babiu horu a Malú Babiu horu. Jak celá akce vypadala se můžete podívat tady a tady.

6.8.2012

Dnešního dne oslavila Beluška, Belerína, Bel, prostě moje zlatíčko, svých úžasných 6 let. Velké ouško zmizelo závratnou rychlostí a já doufám, že to tak ještě minimálně dalších šest let bude:-)) Sourozencům vše nej....!!!

31.7.2012

Dnes tomu jsou tři roky, co jsi odešel...Tři dlouhé roky, během kterých mně tvůj obraz vymizel. Tři krátké roky, aby zmizela bolest z tvého odchodu. Nikdy na tebe nezapomenu Daroslávku. Neskutečně mi chybíš.

8.6.2012

Minulý víkend jsme strávily s Babu v Rožnově pod Radhoštěm.Počasí nám vyšlo skvěle. V sobotu jsme se zúčastnily klubové výstavy, třídu mladých posuzovala Ing. Terézia Gargušová. Posuzování bylo velmi přísné, ale spravedlivé a ve třídě mladých bylo ze cca 48 zúčastněných fen oceněno známkou výborná 9 jedinců. Babu obdržela hodnocení velmi dobrá, což momentálně odpovídá i její kondici, bohužel není v srsti a po hárání nám vylínala stejně jako její mamina za "mlada". Posudek a více info v sekci výstavy u Babu. V neděli proběhl svod mladých, kde jsme hájily barvy naší CHS, důležité okolnosti nedovolily účast ani Baltíčka ani Bijou - Betty. Tak snad je aspoň brzy uvidím na fotkách. Formulář z hodnocení ze svodu najdete v sekci psy u Babu. Ale kromě účasti na výstavních molech a posuzování vrhu, jsme se ohromně těšily na spousty známých, které jsme dlouho neviděly a byla to výborná setkání, jako obvykle.Už se těšíme na další psí akce. Jak jsme si všichni úžívali a jak bylo se můžete podívat tady.

27.5.2012

Další úžasnou zprávu jsme dostali od majitelky tatínka našeho vrhu B. Dnes se jim podařil úžasný kousek, vyhráli třídu otevřenou na MVP v Litoměřicích, obdrželi poslední titul CAC a stali se tak šampionem České republiky. Gratulujeme Pavli a Andíku!!!

27.5.2012

V sobotu jsme se s Babu zúčastnily našich oblíbených akcí a to slovenské klubové výstavy. Tato se konala v kempu Kamenný mlyn u obce Plavecký štvrtok. Počasí, lidi a atmosféra byla jako obvykle na vysoké úrovni. Anglická posuzovatelka přísná a proto jsme rádi za výborný výsledek Babu, která se úžasně prezentovala jsem s ní moc spokojená. Ani vyloučení z kruhu nebylo výjimkou. Na fotky se můžete podívat tady.

3.5.2012

Vypadá to, že se u nás nic neděje, ale děje. Jenže nějak nestíháme. V první řadě bych chtěla popřát vrhu "B" mojí chovatelské stanice všechno nejlepší k jejich prvnímu roku života. Dobré zdraví a taky jednu z nejdůležitějších věcí a to dobré pánečky, aby si ten život společně užili. Doufám, že Babu si stěžovat nemůže. O prodlouženém víkendu jsme se společně se psí smečkou zůčastnili výcvikového tábora na Pecce. Sešlo se spousty lidí a psů, počasí bylo úžasné a i když Babu, i když se občas rozhodla bojkotovat některé povely, celkově si vedla nad moje očekávání a věřím, že si to psy užili stejně jako já. Tedy skvěle. Fotky si můžete prohlédnout tady a tady.

15.1.2012

Dnes jsme prožili skvělý den, dopoledne jsme vyrazili s Edíkem, Oktíkem a Andreáskem a jejich pánečky na procházku za skvělého počasí. Holky si užili s klukama pobíhání a my ostatní pohodovou vycházku. Potom jsme společně vyrazili na návštěvu CHS Moravian Hurricane a krásných psích mimin. Prohlédnout si fotky můžete tady.

23.12.2011

11.12.2011

A uběhl nám další měsíc, zase jsme starší. Měli jsme tu návštěvu, užili jsem si to na výletě se psy a i pokecem s páníčky. Doufám, že si to brzy zopakujeme. Pár fotek s hromadou psů si můžete prohlédnout tady. Dnešní počasí přímo vybízelo k procházce a tak jsme si udělali menší výlet na Svatý Antonínek. Pár záběrů, nejek z výletu ale i jak nám roste Babu si můžete prohlédnout tady.

28.10.2011

Dnešního dne oslavil vrh B mojí chovatelské stanice půl roku na tomto světě. Malé chlupaté kuličky se nám vytáhly do téměř pubertálních noháčů a čím dál více připomínají dospělce. Rostou do krásy a Babu mi stále víc připomíná svoji maminu. Majitelům Baltíčka a Bijou-Betty děkuji za zprávy, jak se mým zlatíčkách daří a za fotky, na kterých vidím jak rostou. Udělala jsem oběma malá fotoalba, pro Betty i Baltíčka.

23.10.2011

O víkendu jsme se opět vrátily po dlouhé době na výstavní mola. Zúčastnily jsem se s Babu Špeciálnej výstavy SKŠSP ve Velkém Mederi. Zahájila svou kariéru ve třídě štěňat a rozhodně ne špatně, obsadila třetí místo. Hlavně jsme se ale dostaly mezi spousty známých lidí a spousty známých psů, čehož si patřičně, bez doprovodu zbytku smečky, užívala ona i já a všichni jsme strávili úžasný slunečný den. Bylo to super a znovu se těšíme na další setkání. Bližší info najdete u Babu v sekci výstavy a fotogalerii, prozatím moji, než doplním ostatní fotící nadšence, tady.

8.10.2011

Tak se zdá, že nám pěkné počasí opravdu skočilo. Pro psy je to potěšující zpráva. A já jsem se rozhodla si připomenout léto a hezké zářijové dny malým fotoalbem z procházek a momentkami ze zahrady. Babu roste jako z vody a Adina si užívá společných hrátek, do kterých se občas zapojí i mamina Beleri nebo Fí. Ta už ovšem pochopila, že nemá šanci. Nejraději jsou ale venku , v lese, u vod, prostě kdekoliv, kde se můžou svobodně proběhnout a zaštěkat....

3.10.2011

Tak se přece jenom technika opět umoudřila a já můžu popřát našemu vrhu A, tedy naší zlaté Adince, všechno nejlepší k narozeninám. Přesně před rokem přišlo na svět naše první klubíčko, o jehož blaho jsme se s Beleri pečlivě snažily a v péči jsme se poctivě střídaly a dneska nám dělá radost slečna váhy 45 kg a výšky cca 63 cm. Je to pořádný kus psa a jsem hrozně ráda, že jsem se přece jenom rozhodla si ji ponechat. Její úžasný temperament mi neustále připomíná Darka a jako hrdá nositelka jeho jména, byť trošku v jiné podobě přizpůsobené podmínkám, mu rozhodně dělá jen čest. Tak ještě nejmíň 10x tolik Adinko!!! A narozeniny jsme si užily všichni na procházce, někteří i s koupelí v řece a Adina to zazdila žvýkací kostičkou, kterou jí Babu celou dobu záviděla. Ta dovršila minulý týden 5. měsíc svého života a s Adarou vytvořily téměř dokonalou dvojku.

18.9.2011

Včera jsme se vrátily s holkama z prosluněného výcvikového prodlouženého víkendu, který pořádal SKŠSP v areálu Hlboké v blízkosti Bojnic. Sešla se výborná parta lidí a psů, zažili jsme spousty zábavy a naučili se spousty věcí. Obzvláště Adina a Babu si svoje první cvičení a pobyt mezi velkou smečkou užily a evidentně se jim mezi všemi líbilo. Beleri jako starý matador si obnovila vzpomínky a Fí nám všem dělala společnost. Bylo to úžasné a těšíme se na další podobné akce, kterých teď už snad bude pro nás víc. Vzhledem k velkému množství fotících nadšenců jsem foťák ani nevytáhla, přesto si můžete prohlédnout spousty fotek například tady, tady nebo tady.

31.8.2011

Minulý týden jsme absolvovali krátkou dovolenou u našich přátel na Slovensku. Zahájili jsem ho koupelí v divokém krásném Váhu. Vystoupali jsme na blízký vrchol Kľak, i přes velmi vysoké teploty musím říct, že Beleri, Adara a Fiona zvládly výstup naprosto skvěle. Samozřejmě plně zásobovány vodou a závěr výletu dovršily koupelí v potoku v blízkosti krásné vesničky Čičmany. Babu se zatím skamarádila s retrívřicí Sulinkou a společně nám ohlídaly obydlí. Výlet byl fajn, už nám dovolená všem chyběla a samozřejmě jsme neopomněli navštívit sestru Betku a její smečku v Handlové. Jak vypadá sraz 9 psů se můžete podívat zde. Momentky z výstupu a krásnou přírodu tady.

13.8.2011

Tak nám přišli první zprávy od štěňátek, Baltíček i Bijou, v novém domově Betty, se mají skvěle. Bijou-Betty bydlí na farmě se spoustou lidí a zvířat. Chodí se svojí paničkou na procházky a jak se zdá, stala se kápem stádu koz. Baltíčkovi dělají společnost dvě malé slečny, takže rukou k pohlazení je vždy dostatek a vesele se může vyřádit na velké zahradě. Jsem ráda, že se mají tak skvěle a věřím, že všechnu péči odmění velkou láskou a přítulností.

6.8.2011

B-vrh Valašské slunce a tudíž naše mamina Belerína oslavila dneska 5. narozeniny. Přejem všem sluníčkům minimálně dalších 5 let, plných zdraví a dobré nálady. Všechno nejlepší!!!!

6.8.2011

Dneska odcestoval do nového domova Baltazar, Baltíček, moje malé zlatíčko. Doufám, že stejně jako Bijou našel milující rodinu, která mu bude oporou a on jí bude všechno oplácet svou láskou a věrností. Hodně štěstí v novém životě a domově Baltíčku!!!!

31.7.2011

Dnes jsou tomu dva roky, dva roky a jako kdyby to bylo včera, co jsi odešel.Vzpomínáme, mluvíme o tobě a myslíme na tebe, pro nás jsi pořád tady Daroslávku.... Nikdy na tebe nezapomenu.

25.7.2011

I když nám Bijou schází, je tu pořád veselo a živo. Baltíček stále hledá svou milující náruč. Je to krásný pejsek, který mě každým dnem přesvědčuje o své dokonalosti. Roste nádherně a je to vnímavý a komunikativní kluk. O víkendu jsme udělali pár momentek při pobytu na zahradě a videí při pobytu vevnitř.

20.7.2011

Dneska odcestovala do svého nového domova Bijou... Přeju jí vždy přítomnou ruku k pohlazení, které tak miluje, spousty lásky a porozumění a úžasné pánečky. A novým majitelům hromadu radosti, pozornosti, kterou Bijou umí rozdávat a která nám tu bude chybět.... Měj skvělý a dlouhý život.

16.7.2011

Dnešní krásné počasí jsem se rozhodla využít pro focení dravé zvěře. Bohužel jen já jsem měla názor, že toto je ideální světlo a den k této činnost. Dusno a sluníčko psům zrovna nesvědčilo a tak mi to dali jednoznačně najevo. Jejich pitvoření a naprostá neochota zůstat, byť jen na vteřinu, na sluníčku jsou zachyceny tady. Myslím, že zvláště Babu je v kategorii ksichtíků, grimas a různých jiných obličejů, přímo nepřekonatelná.

10.7.2011

O víkendu jsme se sešli s několika psími přáteli. Probrouzdali Bečvu se psy, užívali si krásného počasí u večerního grilování... Skvělý odpočinkový víkend. Babu vyrazila na svůj první výlet. Pár momentek z pobytu.

30.6.2011

Mimina nám vyrostla do krásy, je jich všude plno. Baltík a Bijou stále hledají své milující rodiny. Jsou to úžasná stvoření, která se vám odmění velkou láskou, jsou to prostě pravé berňáčí povahy.... Volejte 777 671 973, nezávazné návštěvy vítány!!!!.


20.6.2011

Kromě fotografií jsme o víkendu pořídili i videa jednotlivých štěňátek.

 

 

 

 


19.6.2011

Dnes k nám dorazila návštěva s fotoaparátem a ochotná absolvovat úžasné cvičení nazvané focení štěňat. Konečně. Jinak jsou samozřejmě vítání i další vlastnící podobné zařízení a mající dostatek trpělivosti :-)). Výsledek naší činnosti je zde. Všechna mimina jsou opravdu velmi podařená a myslím, že z nich vyrostou krásní psy. Doufám, že se s některými budeme potkávat na výstavních molech. Hlavně Baltazar je svou vyzáží a povahou předurčen pro skvělou výstavní karieru.


18.6.2011

Minulý týden jsme využili pěkného počasí a snažili se udělat pár fotek štěňátek, aby všichni viděli, jací jsou to krasavci. Samozřejmě půjčeným foťákem, což byl samozřejmě mínusový bod celé přípravy. Dalším nevhodným aspektem bylo, že mimina byla hodně odpočatá a v kondici. Takže si všichni dovedete představit s jakou nepřízní jsme se museli potýkat. Rovněž neustálý apetit a ochota podstoupit kvůli piškotům cokoliv, nám práci zrovna neulehčili. Výsledek byl víceméně tristní a můžete si momentky prohlédnout tady. Pak v nejméně vhodnou dobu došli baterie, náhradní jsem si samozřejmě nepůjčila, takže super záběry příště. Smekám klobouk před všemi, kteří se můžou pyšnit fotky deseti štěňátek naskládaných vedle sebe, dívajících se jedním směrem.... my jsme o 5 kilo lehčí a o deset let starší ...


16.6.2011

Dnešního dne proběhla přejímka vrhu. Štěňátka se líbila a jejich hodnocení bylo velmi kladné. Všechna odpovídají standardu. Celkové hodnocení vrhu: standardní vrh velmi dobré konstituce, zbarvení, u všech nesymetrie na čenichu. Jednotlivé posouzení a bližší informace s mým subjektivním hodnocením, zcela jistě hodně zaujatým:-)), přinesu v nejbližších dnech.


12.6.2011

Mimina mají 6,5 týdne. Mají za sebou čipování, první očkování a začínají to být ti správní rošťáci. Vzhledem k tomu, že panička utopila fotoaparát v dešti na zahradě, tak musíme sáhnout do zásob jiných fotografů a tady se můžete podívat na sobotní návštěvu Edíka, Oktíka a Andreaska. Samozřejmě s paničkou a pánečkem. Baltík nám opravdu roste do krásy, o tom se jistě přesvědčíte sami. Babu je krásnější a krásnější a Bijou velký milovník lidí a bude z ní úplně super mazel, ale neočekávejte, že ji najdete, kam ji položíte:-)), ve všech lumpárnách začíná dohánět Babu a pomalu se přidává i kliďas Baltazar. Ve čtvrtek nám proběhne přejímka vrhu.


5.6.2011

Chvilku před bouřkou jsme se celá smečka šli provětrat na zahradu. Mimina se proběhala a následně odpadla. Adina sice potřebuje víc, ale vzhledem k bouřce se musela spokojit s pobíháním se štěňaty. Tady si můžete prohlédnout pár videí.


2.6.2011

Včera naše mimina oslavila 5. týden svého života. Je s nimi opravdu velká sranda a všichni si to hrozně užíváme. Všechna jsou úžasná a přesto každý jiný. jsem z nich nadšená a doufám, že si najdou úžasné pánečky, aby s nimi prožili skvělý život. Pár momentek z pokus u o focení k nahlédnutí. Všichni nám rostou do krásy.


26.5.2011

Focení živých tvorů je téměř někdy nadlidský úkol. A tak jsem se znovu pustili do postojů a znovu se zapotili a nadřeli. Druhý pokus fotek našich miminek....


24.5.2011

Zítra oslavíme 4. týdny od našeho narození. Už jsme opravdu velcí a je nás všude plno. Bitky nabírají na intenzitě a všichni běhají jen kolem nás, což se nám hrozně moooc líbí. Můžete se podívat, jak vypadáme aneb první pokusy o postoj.


22.5.2011

Tento víkend přímo vyzíval k pobytu na čerstvém vzduchu. A tak mimina strávila celé dny pospávání v kotci, trávě a krátkými bitkami, pojídání a naháněním maminy. Z našeho pobytu venku můžete krátká videa a pár momentek.


18.5.2011

Dnešního dne oslavujeme svůj třetí týden. Rostou nám zoubky, mamina už podle toho taky vypadá. Začíná seznamování s okolím, už máme za sebou i první výlet na zahradu. A že se nám tam líbilo! Momentky zde.


13.5.2011

Štěňátka mají 16. dnů. Začínají první hrátky, pošťuchování a okusování. První vrčení a pokusy o štěkání. Ale stejně nás pořád nejvíc zajímá jídlo a spaní. Doplněna váhová tabulka. Tady se můžete podívat, jak rosteme.


8.5.2011

Začínají se nám otvírat očka, začínáme své první nesmělé pokusy o chůzi. Hlad máme čím dál větší a rosteme jako z "vody". Mlíčka máme habaděj a pod starostlivým dohledem maminy spíme a nabíráme síly na další přesnídávku... Naše portréty.


4.5.2011

Je nám týden a zatím jen jíme spíme, spíme jíme. A to vše pod bedlivým dozorem maminy, která nás neopouští ani na chvilku. Jak nám její starostlivost prospívá, se můžete podívat do váhové tabulky. Pár momentek z našeho krátkého života.


30.4.2011

Beleri nás napínala do poslední chvilky, ale konečně můžu oznámit, že B vrh mojí chovatelské stanice je na světě!!! Nebyla by to samozřejmě Beleri, aby nám to opět nezdramatizovala. Velký pejsek se zastavil v porodních cestách, což se mu bohužel stalo osudným a i malinkaté fenečce, kterou jsme se snažili 3/4 hodiny oživit. Bohužel zbytečně. Je mi to moc líto, ale život obvykle vyjde jinak, než si představujeme. Ostatním třem miminkám, dvěma holkám a klukovi, se daří dobře. Více v sekci štěňata, vrh B.


18.4.2011

Čtvrteční sono ukázalo, že miminkám a tudíž i mamině se daří velmi dobře, takže se těšíme na velikonoční nadílku.


8.4.2011

Stránky procházejí rekonstrukcí. Omlouvám se za nedostatky, vše se postupně pokusím doplnit, opravit, předělat...


8.4.2011

V neděli se v chovatelské stanici Bernesse di Remata narodilo sestře Bernadettě narodilo 6 úžasných miminek. Kluci a jedna princezna se mají čile k světu. Betka je opravdu starostlivá mamina a všichni prospívají v pohodě a klidu v její blízkosti a starostlivosti.


29.3.2011

Minulý týden jsme absolvovaly s Beleri sonografické vyšetření a to potvrdilo její březost. Krytí vzorně proběhlo koncem února u velkého krasavce, byla to láska na první pohled. Hrdým tatínkem je Andy Rainbow Star. Vzhledem k tomu, že hodlám trochu pozměnit stránky, tak bližší informace přineseme v nejkratší možné době, včetně fotek. Na velikonoce nás čeká nadílka, Už se moc těšíme!!!


11.3.2011

Užívali jsme si štěňátka a dneska už doma máme psí slečnu. Adara oslavila 3.3.2011 5 měsíců, je už téměř velká jak její mamina. Vážíla v tu dobu 29 kg a měřila cca 55 cm. Roste opravdu jako z vody, je jí všude plno. S Fionou tvoří nerozlučnou dvojici při provádění lumpáren, bitek a honiček. Beleri jenom z dálky přihlíží... Jak nám krásně vyrostla si můžete prohlédnout tady.


9.12.2010

Adinka oslaví v neděli 10. týden svého života. V 9. týdnu vážila 10,3 kg. Je jí opravdu kus a krásný kus. Další fotogalerii si můžete prohlédnout tady, videa zde.... Jinak samozřejmě Adinka zůstává doma:-)))


20.11.2010

Konečně jsem snad dobojovala svoji válku s technikou a bude dlouhou dobu klid. Proto jsem se mohla pustit do vytváření alb. Adara zítra oslaví 7. týden svého života. Je to úžasné stvoření a jsem strašně vděčná, že jsem se dočkala a mám ji. Postupně přidám další alby a fotky a videa z jejího růstu. Pro dnešek 1.-3. týden jejího života.....


12.10.2010

Čas letí jako bláznivý se zpívá v jedné písničce a je to pravda pravdoucí. Každopádně po velmi hektickém týdnu a neustálých soubojích s "technikou" Vám můžu přinést novinku nejúžasnější. Moje chovatelská stanice má svůj první vrh. Dne 3.10.2010 přišla na svět krásná, úžasná holčička s porodní vahou 536 g a Beleri se tak stala matkou. Bližší údaje o krytí a prckovi se brzy dozvíte v nové sekci štěňata. Aspoň jednu fotečku na začátek.


6.8.2010

Dnešního dne se před 4 lety narodilo v chovatelské stanici Valašské slunce 6 malých chlupatých klubíček. A jedno leží teď vedle mě. Díky za 4 úžasné roky, co jsem s tebou strávila, za tvou společnost a oddanost a lásku, kterou jsem denně obdarovávána. Ještě aspoň 3x tolik Belerínko!!! A všem dalším sluníčkům spousty zdraví. Krásné narozeniny!!!


6.8.2010

31.7.2010 to byl rok... Už rok, co jsi odešel bez možnosti návratu. I přesto si tu stále s námi Daroslávku, každým okamžikem, každou minutou, každou procházkou... Zůstaneš tu s námi, dokud tu budeme i my. Jsi nezapomenutelný. A já pevně věřím, že se určitě ještě uvidíme a strávíme spolu více času, než nám bylo souzeno tady. Musíme....


17.6.2010

Naším dalším členem smečky se už v březnu stala Fiona, nahradila Tobiáška, kterému nebylo souzeno zůstat tu s námi. Bel má novou kamarádku a musím říct, že si to obě hodně užívají a já s nimi. Fí je milovníkem velkých psů a i když ona svou velikostí je spíše na zašlápnutí, tak temperamentem, drzostí a odvahou předčí kdejakého velikána....Tady je fotogalerie ze života Fí


17.6.2010

29.5.2010 jsme se s Beleri zúčastnily klubové výstavy SKŠSP, která se konala ve Varíně. Jako vždy to byla milá klidná akce se spoustou známých. Zdržely jsem se do druhého dne a rozhodně toho nelitujeme. Užily jsme si spoustu legrace a kamarády a hodně jsme si odpočinuly. Beleri se ve třídě šampionů umístila na krásném 4. místě. Více v sekci výstavy.


10.5.2010

O víkendu jsem se s Beleri zúčastnila Klubové výstavy švýcarských salašnických plemen v Rožnově pod Radhoštěm. Konečně musím říct, že se změnil zdá se, přístup klubu a pozvaní posuzovatelé zcela splnili očekávání. Beleri ve třídě vítězů skončila s pěkným posudkem a známkou výborná, která ovšem na této klubovce nebyla až tak častá. Ve větší míře se vyskytovaly známky velmi dobrá a dobrá, posuzování se mi zdálo korektní a spravedlivé. Pak jsme zůstali na večer u Edíka a Oktíka a Andreaska a všichni jsme si to moc užili. Byl to opět krásný víkend strávený se psy. Více info a posudek v sekci výstavy.


5.4.2010

Včera jsme se vrátily s holkama z velikonočního setkání na Rematě. Bylo to velmi příjemné "stretnutie" přátel berňáků a jejich psů samozřejmě. Musím poděkovat manželům Ondrejovičovým z CHS Bernesse di Remata nejen za nápad, ale i zorganizování programu. Opravdu jsme si to s holkama velmi užily, Fí mě jen příjemně překvapovala. Za chvilku se aklimatizovala a ani tolik velkých psů a dvojnožců jí nevadilo. Doufám, že podobná akce bude zase co nejdříve. první fotodokumentaci si můžete prohlédnout tady a tady.


5.4.2010

I když to vypadá, že se nic neděje, tak se přece jen událo hodně věcí. Jsou tomu 4 týdny, co jsme si domů přivezli Fionu. Je to malý kříženeček z útulku. Mám už toho hodně za sebou, tak doufám, že u nás se bude mít jen a jen dobře. Je spoustu pejsků, kteří potřebují pomoct, bohužel všem nemůžeme pomoct. Není to v lidských silách a návštěva útulkuje víceméně smutná záležitost. Jsem ráda, že se najde i spoustu lidí ochotných se věnovat záchraně pejsků, jejich práce bývá nedoceněna a za to jim patří velký dík. Fionka-Šmudlinka pochází z tohoto útulku.


14.2.2010

Vzhledem k tomu, že Tobiášek, ač tu byl jen chvilku vnesl hodně radosti do našich životů, tak jsem se rozhodla, že se poohlédku po dalším kapesním pejskovi, co by potřeboval pomoct....


6.2.2010

Život není spravedlivý. Aktualizovala jsem sekci in memoriam....


19.1.2010

V sobotu 9.1.2009 jsme se s Beleri zúčastnily Nárovní výstavy v Olomouci. Bohužel mé pracovní vytížení mi nedovolilo dodat informace dříve, ale snad se všechno už zlepší. První velkou překážkou byla sněhová kalamita, která začala v pátek, takže jsem se po nedávných nedobrých zkušenostech rozhodla vyrazit na výstavu vlakem. I když se to chvilkama nezdálo jako dobré rozhodnutí, hodina zpoždění nebyla žádný problém, hlavně pro dráhy, tak se nám podařilo dorazit na výstaviště včas. Dalším bohužel nemilým překvapením byla změna posuzovatele, je to skoro vždy nepříjemná záležitost, ale bohužel s tím nic nenaděláme. Beleri skončila ve své premiéře ve třídě vítězů s ohodnocení V3. Více informací v sekci výstavy.


23.12.2009

Příjmené prožití svátků a do nového roku jen to nejlepší....

 


11.12.2009

Konečně jsem se dostala k probírání fotek a uděla jsem menší album z procházek, další výběry budou násldovat. Beleri se daří velmi dobře a chystáme se na novou výstavní sezonu. A věřím, že bude aspoň tam úspěšná, jako ta předcházející. Fotky si můžete prohlédnout tady...


1.11.2009

Změnila jsem sekci kamarádi na sekci in memoriam... Včerejším dnem už uběhli tři měsíce od Darkovi smrti, někdy mi to připadá jako kdyby to bylo včera... Zůstalo po něm neskutečné prázdno.


19.10.2009

Zdá se, že dobré zprávy jsem vyčerpala. Čtvrteční sono prokázalo, že Beleri opět není březí. Všechno si zopakujeme začátkem příštího roku v lednu či únoru.


16.9.2009

Další dobrou zprávou je, že o víkendu jsme s Beleri odjeli na krytí. I když původní pes, ke kterému jsme měli jet na 2. krytí umřel, což je nám moc líto, podařilo se mi, myslím, ve velmi krátké době najít náhradu víc než zdařilou. Krytí probíhalo velmi dobře. Bližší informace opět v krátké době. Zda se podařilo , v což doufám, budeme vědět cca za 25 dnů.


16.9.2009

Beleri byla oficiálně uznaná slovenským šampionem krásy. Diplom dodám v krátké době.


15.8.2009

12.8.2009 se naší ségře Betce narodili dva krásní prckové. Malá Ave Luna a brácha Amazing. Přejeme jim do života spoustu dobrých kamarádů, spoustu dobrého jídla a spoustu let před sebou. Gratulujeme!!! Více se dozvíte tady...


9.8.2009

I když s velkým zpožděním, přesto bych chtěla popřát vrhu B Valašské slunce a tedy i svojí Belerínce všechno nejlepší ke 3. narozeninám. A co přát?? V mé situaci jen a jen jedinou věc, spoustu zdraví... to je to nejdůležitější a žádné tituly nám to nevynahradí. Ano, je to egositické přání, protože chci, aby tu Beleri byla s námi co nejdéle, protože v 6 letech se nemá umírat... Tak všem držím palce.


3.8.2009

DARK 17.9.2003 - 31.7.2009

Po krátké, ale zato velmi zákeřné nemoci jsem se musela v pátek rozloučit se svým Daroškem, Daroslávkem, svým zlatíčkem...Nechal jsi nás tu nepřipravené, nechápající, nevěřící... Zůstalo po tobě obrovské prázdno. Celý svět je najednou šedý. Prý se má jít dál... Ale proč, kam, nač a hlavně bez tebe?????? Neskutečně nám chybíš Daroslávku!!!!!

 


20.7.2009

Přála jsem si jen dobré zprávy, ale bohužel život přináší obvykle jiné. V neděli ráno jsme se rozloučili s mou 18 a čtvrt let starou jezevčicí Britou. Dožila se úžasného věku a myslím, že ani víc jsem si přát nemohla. V ní odešla úžasná psí dáma, výborný společník a oddaný přítel, se kterým jsem prožila polovinu svého života. Nikdy na tebe nezapomenu Brito!!!!


13.72009

V neděli jsme se s Belerian zúčastnily Národní výstavy psů v Košicích. Beleri ve třídě otevřené, po velké výstavní přestávce, získala V1, CAC, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy!!! Doufám, že další příjemné zprávy na sebe nenechají dlouho čekat... Bližší informace doplním do sekce výstavy.


10.7.2009

O víkendu nás očekává cesta daleká, až do východoslovenských Košic, kde se, po dlouhé době, koná náš návrat na mola výstavní. Snad se zadaří a neuděláme ostudu:-))) ... Jak jsem dopadly a co jsme vybojovaly se dozvíte po víkendu.


10.7.2009

Po okurkové sezóně, zaviněné jednak počasím, stačí, že zmoknu já a psy, technika ať odpočívá doma, tak stávkami pc, můžu konečně přinést výbornou zprávu. Sestra Bernadetta očekává štěňátka!! Gratulujeme, určitě bude dobrá mamina a přejeme, aby všechno v pohodě zvládla. Bližší informace o krytí a výběru krycího psa najdete tady.


9.6.2009

O víkendu se konaly dvě výstavy. Naše oblíbené. U přírodního koupaliště v Senci, v krásném prostředí, na NVP obsadila naše sestra Bernadetta krásné první místo V1, CAC. Druhá MVP v Nitře, která se konala v neděli, měla velmi zajímavý průběh . Této výstavy se sestra nezůčastnila. Obě proběhly i bez naší účasti, protože Beleri doposud po prodělaných záležitostech není v kondici. Ale určitě si to v brzké době vynahradíme.


13.5.2009.

V dubnu letošního roku proběhlo krytí Beleri v Německu. Beluška, jako každá vyjímečná fenka, nezapadá do průměru, tudíž i krytí probíhalo ne zrovna standardně. Tabulky se na nás nehodí, výsledek se proto dal předpovídat. Beleri nezabřezla.Tak si to znovu zopakujeme koncem léta.


3.5.2009

Dneska na NV v Banskej Bystrici obsadila naše sestra Bernadetta Valašské slunce třetí místo V 3. První místo obsadila Tina z Gemerskej Polomy. Gratulujeme oběma k výborným výkonům. U nás se zatím nic moc neděje a tak si můžete prohlédnout aspoň album fotek co přineslo jaro.


10.4.2009

Přejeme všem krásné svátky a bohatou pomlázku!


27.3.2009

Bohužel sono nepotvrdilo březost sestry Bernadetty, což bylo pro nás velkým zklamáním. Ale snad příště! Držíme palce! Zato Eymy z Ochoze se zadařilo. Opět přivedla na svět deset krásných budulínků. Gratulujeme. Zato Beleri mě neustále napíná, ne a ne hárat. Doufám, že se do jara ještě s krytím vlezeme...


27.2.2009

Minulý týden proběhlo krytí naší sestry Bernadetty Valašské slunce krásným psem Tarsiem des Roches du Mettey . Držím všechny palce co máme, aby se zadařilo a Betce se narodili krásná štěňátka. Bližší informace si můžete přečíst na jejích stránkách. Krytí Beleri se chystá na březen 2009.


15.2.2009

Vzhledem k tomu, že jsme si udělaly s Beleri výstavní prázdniny a všechno kolem nás probíhá bez nějakých větších změn, neděje se nic ani tady. Dnes jsem udělala malý výběr z našich zimních procházek. Ne vždy nám přálo počasí na fotografování. Psy, narozdíl ode mě, mají radost z nově napadaného sněhu a já se pro změnu těším na jaro, teplo, zeleň a sluníčko. Probíhá výběr krycího psa. Doufám, že všechny domluvy klapnou jak mají. Případní zájemci se mohou podívat aspoň na info o první vrhu teddy beránků. Odkaz v úvodě.


26.1.2009

Rozhodla jsem se, že první štěňátka v mojí chovatelské stanici budou ze zahraničního krytí. Typů je několik, záleží, pro koho se rozhodnu a co domluvím. Určitě budu klást důraz na dlouhověkost v rodokmenech.


10.1.2009

Začátek nového roku zatím nepřinesl nějaké výrazné změny. Můžete si prohlédnout pár našich procházek, které jsem absolvovali v průběhu vánoc a nového roku. Kromě účasti na několika výstavavách plánujeme na letošní rok naše první štěňátka. Krytí proběhne na jaře. Bližší informace určitě včas dodám. .

 

8.9.2013

V pátek odcestoval do nového domova Casiusek. Podle zpráv zvládl všechno excelentně a podmanil si celou rodinu. Příští víkend odcestuje Car a Cezar a Camelot ještě čekají na své milující pánečky. Myslím, že budou skvělými mazlíky, s předpokladem i na výstavy a do chovu. Vypadají oba úžasně. O víkendu měli kluci několik návštěv a jak nás jedna nafotila se můžete podívat sem.

1.9.2013

Tak už máme za sebou všechno, čipování, přejímku vrhu, očkování... A pomalu se můžeme rozcházet do nových domovů. O víkendu přišlo spousty návštěv a i fotící. Výsledek je zde...

25.8.2013

V pátek tomu bylo 6. týdnů od narození mých úžasných kluků. jsou nádherná, skvělý a pro mě dokonalý. Příští týden nás čeká přejímka vrhu a očkování. Uběhlo to jako voda. Jak dnes vypadáme? Můžete se podívat tady.

18.8.2013

Dnes si kluci užili super náštěvu, budoucí pánečky Casiuse. Poběhali si po zahradě a odpoledne jsme udělali první pokus o fotky v postoji. No příště je první unavím:-))) Na pokus se můžete podívat zde.

11.8.2013

Kluci oslavili v pátek 4. týden svého života a tak jsme vyrazili na procházku na zahradu. A všichni jsme si to užili. Fotoalbum zde. Car si našel své majitele. Na pánečky čeká ještě Camelot a Cezar. Myslím, že oba mají velký předpoklad na výstavy a do chovu a ráda bych, aby byli takto využiti. Ale hlavně, aby je majitelé měli nejradši na světě:-))) Protože si to určitě zaslouží.

6.8.2013

Teď z veselejšího soudku, život jde dál... Kluci rostou jako z vody, jsou úžasní a nepřekonatelní. Jsou prostě nádherní a já se s nimi sanžím být každou volnou chvilku. Jak se dá nafotit pytel blech se můžete podívat tady. Casius si už našel své nové majitele, ostatní kluci ještě čekají na své zájemce.

6.8.2013

Čas běží a beží. 31.7.2013 už tomu byly 4 roky, co jsi nás opustil. Chybíš nám moc chlapečku. A taky by moje sluníčko dneska oslavilo 7. narozeniny, nebylo nám to dáno. Napořád ale zůstanou se mnou.....

24.7.2013

Tak a máme jména. Kluci jsou nádherní, jsem z nich opravdu nadšená. Foto si prohlédněte tady.

23.7.2013

Jíme, spíme, jíme a spíme a jíme..... Začínáme otvírat očička a pomalu budeme poznávat svět. Jak to vypadá, když spíme nebo jíme se můžete podívat tady.

20.7.2013

Kluci včera oslavili první týden svého život a jak jinak, dobrým jídle. Roustou opravdu jako z vody. Na fotky se můžete podívat tady a tady.

15.7.2013

Máme štěňátka!!!! Babu z pátku na sobotu porodila 4 krásné, velké kluky. Mamina i miminka jsou v pořádku.

Více v sekci štěňátka Vrh C.

16.6.2013

V minulém týdnu nám sonografické vyšetření potvrdilo březost Babu. Očekáváme vrh C!!!! Bližší informace najdete v sekci štěňátka.

17.5.2013ště

Bohužel se zdá, že technické problémy se stránkou neustále přetrvávají. Dostali jsme se jako většina uživatelů webu zdarma mezi stránky na nichž se údajně vyskytuje vir. S pomocí návodu poskytovatele stránek jsme se pokusili dostat se seznamu zavirovaných, údajně vše v pořádku.V internet exploreru otevřu stránku v pohodě, ale spousty idí mi hlásí, že jim se hlášení o viru neustále objevuje. Proto se omlouvám, pokusím se co nejrychleji sjednat nápravu.

28.4.2013

Dnešního dne oslavil vrh B mojí chovatelské stanice skvělé 2.narozeniny. Baltíčku, Bijou a Babu hodně zdravíčka a ty nejúžasnější pánečky na světě. Vše nej zlatíčka!!!!!!

1.4.2013

Po návratu z úžasného pobytu na Rematě se spoustou člověčích a psích kamarádů, jsme dneska vyrazili na jarní procházku:-))) Už aby opravdu bylo teplo. Fotky z pobytu na Rematě si můžete prohlédnout tady a z výletu na Velehrad na velikonoční pondělí tady.

18.3.2013

Babu se zúčastnila bonitace v mladé Boleslavy s výsledkem chovná!! Super, takže letos chystáme i krytí. Výsledky a fotky dodáme později.

4.2.2013

Dneska z veselejšího soudku. Oficíální výsledky vyhodnocení kloubů mojí Babu Waridabel, našeho Babušíčka, jsou naprosto vynikající. HDD A/A a DLK 0/0!!! Mám velkou radost!!! Tak snad už nám v bonitaci nic nebrání.

3.2.2013

Čas prý rány zhojí, ale jizvy zůstanou.....Nenašla jsem žádná slova, kterými bych vyjádřila, co jsi pro mě znamenala, udělala a jak moc mi chybíš. S tebou odešlo i kus mě, velký obrovský kus.... Nezbývá mi, než věřit, že až přijde můj čas, tak přijdu do toho vašeho psího nebe. Nikde jinde bych svou věčnost strávit nechtěla. Drž mi tam místo vedle sebe budulínku....

JrCH.,CH. Belerian Valašské slunce

6.8.2006-5.1.2013

 

22.10.2012

Poslední krásný víkend letošního roku jsme se rozhodli strávit v přírodě a pokořit nejvyšší "horu" Bílých Karpat, s televizním vysílačem, Vel'kú Javorinu, 970 m.n.m.. Bylo úžasně, i když nahoře trochu větrno. Psy si to užili a Babu zvládla na jedničku svůj první velký výstup. Naběhala jednoznačně nejvíc:-))) Fotky z podzimního výšlapu najdete tady.

14.10.2012

6.10.2012 proběhla ve Varíně u Žiliny ŠKV SKŠSP. po delší době jsem se rozhodla navštívit opět výstavní mola a vyrazily jsme s Babu do třídy mladých na speciální slovenskou klubovou výstavu. Kromě úžasného počasí, jsem potkaly spousty svých kamarádů a Babu zazářila i v kruhu výstavním a obsadila druhé místo se známkou výborná. Více v sekci výstavy. Fotky si můžete prohlédnout tady.

14.10.2012

Začátkem letošního října proběhly dvě zajímavé události. V první z nich hrála hlavní roli naše Adinka, která se dožila svých 2 let. Je to teda už opravdu velká dáma a náležitě to dává najevo. Adinko, do dalších nejméně deseti let plno vitality, zdraví, ať si užíváme tvé úžasné povahy co nejvíce, to ti přeje celá naše smečka. A ano, i tvoje oblíbené kočky:-)))

24.9.2012

Letošní léto proběhlo ve znamení léčby, protože jsem si jeho začátkem zlomila ruku a následovala operace, tak jsem si toho moc se psy neužila. Ale poslední srpnový týden a první zářijový víkend nám to naše účast na výcvikovém táboru SKŠSP na Oravě plně vynahradila. Počasí, lidi a všechno bylo skvělé. Kromě lehkého cvičení jsme absolvovali i výstup na dominantu Oravských Beskyd Vel'kú Babiu horu a Malú Babiu horu. Jak celá akce vypadala se můžete podívat tady a tady.

6.8.2012

Dnešního dne oslavila Beluška, Belerína, Bel, prostě moje zlatíčko, svých úžasných 6 let. Velké ouško zmizelo závratnou rychlostí a já doufám, že to tak ještě minimálně dalších šest let bude:-)) Sourozencům vše nej....!!!

31.7.2012

Dnes tomu jsou tři roky, co jsi odešel...Tři dlouhé roky, během kterých mně tvůj obraz vymizel. Tři krátké roky, aby zmizela bolest z tvého odchodu. Nikdy na tebe nezapomenu Daroslávku. Neskutečně mi chybíš.

8.6.2012

Minulý víkend jsme strávily s Babu v Rožnově pod Radhoštěm.Počasí nám vyšlo skvěle. V sobotu jsme se zúčastnily klubové výstavy, třídu mladých posuzovala Ing. Terézia Gargušová. Posuzování bylo velmi přísné, ale spravedlivé a ve třídě mladých bylo ze cca 48 zúčastněných fen oceněno známkou výborná 9 jedinců. Babu obdržela hodnocení velmi dobrá, což momentálně odpovídá i její kondici, bohužel není v srsti a po hárání nám vylínala stejně jako její mamina za "mlada". Posudek a více info v sekci výstavy u Babu. V neděli proběhl svod mladých, kde jsme hájily barvy naší CHS, důležité okolnosti nedovolily účast ani Baltíčka ani Bijou - Betty. Tak snad je aspoň brzy uvidím na fotkách. Formulář z hodnocení ze svodu najdete v sekci psy u Babu. Ale kromě účasti na výstavních molech a posuzování vrhu, jsme se ohromně těšily na spousty známých, které jsme dlouho neviděly a byla to výborná setkání, jako obvykle.Už se těšíme na další psí akce. Jak jsme si všichni úžívali a jak bylo se můžete podívat tady.

27.5.2012

Další úžasnou zprávu jsme dostali od majitelky tatínka našeho vrhu B. Dnes se jim podařil úžasný kousek, vyhráli třídu otevřenou na MVP v Litoměřicích, obdrželi poslední titul CAC a stali se tak šampionem České republiky. Gratulujeme Pavli a Andíku!!!

27.5.2012

V sobotu jsme se s Babu zúčastnily našich oblíbených akcí a to slovenské klubové výstavy. Tato se konala v kempu Kamenný mlyn u obce Plavecký štvrtok. Počasí, lidi a atmosféra byla jako obvykle na vysoké úrovni. Anglická posuzovatelka přísná a proto jsme rádi za výborný výsledek Babu, která se úžasně prezentovala jsem s ní moc spokojená. Ani vyloučení z kruhu nebylo výjimkou. Na fotky se můžete podívat tady.

3.5.2012

Vypadá to, že se u nás nic neděje, ale děje. Jenže nějak nestíháme. V první řadě bych chtěla popřát vrhu "B" mojí chovatelské stanice všechno nejlepší k jejich prvnímu roku života. Dobré zdraví a taky jednu z nejdůležitějších věcí a to dobré pánečky, aby si ten život společně užili. Doufám, že Babu si stěžovat nemůže. O prodlouženém víkendu jsme se společně se psí smečkou zůčastnili výcvikového tábora na Pecce. Sešlo se spousty lidí a psů, počasí bylo úžasné a i když Babu, i když se občas rozhodla bojkotovat některé povely, celkově si vedla nad moje očekávání a věřím, že si to psy užili stejně jako já. Tedy skvěle. Fotky si můžete prohlédnout tady a tady.

15.1.2012

Dnes jsme prožili skvělý den, dopoledne jsme vyrazili s Edíkem, Oktíkem a Andreáskem a jejich pánečky na procházku za skvělého počasí. Holky si užili s klukama pobíhání a my ostatní pohodovou vycházku. Potom jsme společně vyrazili na návštěvu CHS Moravian Hurricane a krásných psích mimin. Prohlédnout si fotky můžete tady.

23.12.2011

11.12.2011

A uběhl nám další měsíc, zase jsme starší. Měli jsme tu návštěvu, užili jsem si to na výletě se psy a i pokecem s páníčky. Doufám, že si to brzy zopakujeme. Pár fotek s hromadou psů si můžete prohlédnout tady. Dnešní počasí přímo vybízelo k procházce a tak jsme si udělali menší výlet na Svatý Antonínek. Pár záběrů, nejek z výletu ale i jak nám roste Babu si můžete prohlédnout tady.

28.10.2011

Dnešního dne oslavil vrh B mojí chovatelské stanice půl roku na tomto světě. Malé chlupaté kuličky se nám vytáhly do téměř pubertálních noháčů a čím dál více připomínají dospělce. Rostou do krásy a Babu mi stále víc připomíná svoji maminu. Majitelům Baltíčka a Bijou-Betty děkuji za zprávy, jak se mým zlatíčkách daří a za fotky, na kterých vidím jak rostou. Udělala jsem oběma malá fotoalba, pro Betty i Baltíčka.

23.10.2011

O víkendu jsme se opět vrátily po dlouhé době na výstavní mola. Zúčastnily jsem se s Babu Špeciálnej výstavy SKŠSP ve Velkém Mederi. Zahájila svou kariéru ve třídě štěňat a rozhodně ne špatně, obsadila třetí místo. Hlavně jsme se ale dostaly mezi spousty známých lidí a spousty známých psů, čehož si patřičně, bez doprovodu zbytku smečky, užívala ona i já a všichni jsme strávili úžasný slunečný den. Bylo to super a znovu se těšíme na další setkání. Bližší info najdete u Babu v sekci výstavy a fotogalerii, prozatím moji, než doplním ostatní fotící nadšence, tady.

8.10.2011

Tak se zdá, že nám pěkné počasí opravdu skočilo. Pro psy je to potěšující zpráva. A já jsem se rozhodla si připomenout léto a hezké zářijové dny malým fotoalbem z procházek a momentkami ze zahrady. Babu roste jako z vody a Adina si užívá společných hrátek, do kterých se občas zapojí i mamina Beleri nebo Fí. Ta už ovšem pochopila, že nemá šanci. Nejraději jsou ale venku , v lese, u vod, prostě kdekoliv, kde se můžou svobodně proběhnout a zaštěkat....

3.10.2011

Tak se přece jenom technika opět umoudřila a já můžu popřát našemu vrhu A, tedy naší zlaté Adince, všechno nejlepší k narozeninám. Přesně před rokem přišlo na svět naše první klubíčko, o jehož blaho jsme se s Beleri pečlivě snažily a v péči jsme se poctivě střídaly a dneska nám dělá radost slečna váhy 45 kg a výšky cca 63 cm. Je to pořádný kus psa a jsem hrozně ráda, že jsem se přece jenom rozhodla si ji ponechat. Její úžasný temperament mi neustále připomíná Darka a jako hrdá nositelka jeho jména, byť trošku v jiné podobě přizpůsobené podmínkám, mu rozhodně dělá jen čest. Tak ještě nejmíň 10x tolik Adinko!!! A narozeniny jsme si užily všichni na procházce, někteří i s koupelí v řece a Adina to zazdila žvýkací kostičkou, kterou jí Babu celou dobu záviděla. Ta dovršila minulý týden 5. měsíc svého života a s Adarou vytvořily téměř dokonalou dvojku.

18.9.2011

Včera jsme se vrátily s holkama z prosluněného výcvikového prodlouženého víkendu, který pořádal SKŠSP v areálu Hlboké v blízkosti Bojnic. Sešla se výborná parta lidí a psů, zažili jsme spousty zábavy a naučili se spousty věcí. Obzvláště Adina a Babu si svoje první cvičení a pobyt mezi velkou smečkou užily a evidentně se jim mezi všemi líbilo. Beleri jako starý matador si obnovila vzpomínky a Fí nám všem dělala společnost. Bylo to úžasné a těšíme se na další podobné akce, kterých teď už snad bude pro nás víc. Vzhledem k velkému množství fotících nadšenců jsem foťák ani nevytáhla, přesto si můžete prohlédnout spousty fotek například tady, tady nebo tady.

31.8.2011

Minulý týden jsme absolvovali krátkou dovolenou u našich přátel na Slovensku. Zahájili jsem ho koupelí v divokém krásném Váhu. Vystoupali jsme na blízký vrchol Kľak, i přes velmi vysoké teploty musím říct, že Beleri, Adara a Fiona zvládly výstup naprosto skvěle. Samozřejmě plně zásobovány vodou a závěr výletu dovršily koupelí v potoku v blízkosti krásné vesničky Čičmany. Babu se zatím skamarádila s retrívřicí Sulinkou a společně nám ohlídaly obydlí. Výlet byl fajn, už nám dovolená všem chyběla a samozřejmě jsme neopomněli navštívit sestru Betku a její smečku v Handlové. Jak vypadá sraz 9 psů se můžete podívat zde. Momentky z výstupu a krásnou přírodu tady.

13.8.2011

Tak nám přišli první zprávy od štěňátek, Baltíček i Bijou, v novém domově Betty, se mají skvěle. Bijou-Betty bydlí na farmě se spoustou lidí a zvířat. Chodí se svojí paničkou na procházky a jak se zdá, stala se kápem stádu koz. Baltíčkovi dělají společnost dvě malé slečny, takže rukou k pohlazení je vždy dostatek a vesele se může vyřádit na velké zahradě. Jsem ráda, že se mají tak skvěle a věřím, že všechnu péči odmění velkou láskou a přítulností.

6.8.2011

B-vrh Valašské slunce a tudíž naše mamina Belerína oslavila dneska 5. narozeniny. Přejem všem sluníčkům minimálně dalších 5 let, plných zdraví a dobré nálady. Všechno nejlepší!!!!

6.8.2011

Dneska odcestoval do nového domova Baltazar, Baltíček, moje malé zlatíčko. Doufám, že stejně jako Bijou našel milující rodinu, která mu bude oporou a on jí bude všechno oplácet svou láskou a věrností. Hodně štěstí v novém životě a domově Baltíčku!!!!

31.7.2011

Dnes jsou tomu dva roky, dva roky a jako kdyby to bylo včera, co jsi odešel.Vzpomínáme, mluvíme o tobě a myslíme na tebe, pro nás jsi pořád tady Daroslávku.... Nikdy na tebe nezapomenu.

25.7.2011

I když nám Bijou schází, je tu pořád veselo a živo. Baltíček stále hledá svou milující náruč. Je to krásný pejsek, který mě každým dnem přesvědčuje o své dokonalosti. Roste nádherně a je to vnímavý a komunikativní kluk. O víkendu jsme udělali pár momentek při pobytu na zahradě a videí při pobytu vevnitř.

20.7.2011

Dneska odcestovala do svého nového domova Bijou... Přeju jí vždy přítomnou ruku k pohlazení, které tak miluje, spousty lásky a porozumění a úžasné pánečky. A novým majitelům hromadu radosti, pozornosti, kterou Bijou umí rozdávat a která nám tu bude chybět.... Měj skvělý a dlouhý život.

16.7.2011

Dnešní krásné počasí jsem se rozhodla využít pro focení dravé zvěře. Bohužel jen já jsem měla názor, že toto je ideální světlo a den k této činnost. Dusno a sluníčko psům zrovna nesvědčilo a tak mi to dali jednoznačně najevo. Jejich pitvoření a naprostá neochota zůstat, byť jen na vteřinu, na sluníčku jsou zachyceny tady. Myslím, že zvláště Babu je v kategorii ksichtíků, grimas a různých jiných obličejů, přímo nepřekonatelná.

10.7.2011

O víkendu jsme se sešli s několika psími přáteli. Probrouzdali Bečvu se psy, užívali si krásného počasí u večerního grilování... Skvělý odpočinkový víkend. Babu vyrazila na svůj první výlet. Pár momentek z pobytu.

30.6.2011

Mimina nám vyrostla do krásy, je jich všude plno. Baltík a Bijou stále hledají své milující rodiny. Jsou to úžasná stvoření, která se vám odmění velkou láskou, jsou to prostě pravé berňáčí povahy.... Volejte 777 671 973, nezávazné návštěvy vítány!!!!.


20.6.2011

Kromě fotografií jsme o víkendu pořídili i videa jednotlivých štěňátek.

 

 

 

 


19.6.2011

Dnes k nám dorazila návštěva s fotoaparátem a ochotná absolvovat úžasné cvičení nazvané focení štěňat. Konečně. Jinak jsou samozřejmě vítání i další vlastnící podobné zařízení a mající dostatek trpělivosti :-)). Výsledek naší činnosti je zde. Všechna mimina jsou opravdu velmi podařená a myslím, že z nich vyrostou krásní psy. Doufám, že se s některými budeme potkávat na výstavních molech. Hlavně Baltazar je svou vyzáží a povahou předurčen pro skvělou výstavní karieru.


18.6.2011

Minulý týden jsme využili pěkného počasí a snažili se udělat pár fotek štěňátek, aby všichni viděli, jací jsou to krasavci. Samozřejmě půjčeným foťákem, což byl samozřejmě mínusový bod celé přípravy. Dalším nevhodným aspektem bylo, že mimina byla hodně odpočatá a v kondici. Takže si všichni dovedete představit s jakou nepřízní jsme se museli potýkat. Rovněž neustálý apetit a ochota podstoupit kvůli piškotům cokoliv, nám práci zrovna neulehčili. Výsledek byl víceméně tristní a můžete si momentky prohlédnout tady. Pak v nejméně vhodnou dobu došli baterie, náhradní jsem si samozřejmě nepůjčila, takže super záběry příště. Smekám klobouk před všemi, kteří se můžou pyšnit fotky deseti štěňátek naskládaných vedle sebe, dívajících se jedním směrem.... my jsme o 5 kilo lehčí a o deset let starší ...


16.6.2011

Dnešního dne proběhla přejímka vrhu. Štěňátka se líbila a jejich hodnocení bylo velmi kladné. Všechna odpovídají standardu. Celkové hodnocení vrhu: standardní vrh velmi dobré konstituce, zbarvení, u všech nesymetrie na čenichu. Jednotlivé posouzení a bližší informace s mým subjektivním hodnocením, zcela jistě hodně zaujatým:-)), přinesu v nejbližších dnech.


12.6.2011

Mimina mají 6,5 týdne. Mají za sebou čipování, první očkování a začínají to být ti správní rošťáci. Vzhledem k tomu, že panička utopila fotoaparát v dešti na zahradě, tak musíme sáhnout do zásob jiných fotografů a tady se můžete podívat na sobotní návštěvu Edíka, Oktíka a Andreaska. Samozřejmě s paničkou a pánečkem. Baltík nám opravdu roste do krásy, o tom se jistě přesvědčíte sami. Babu je krásnější a krásnější a Bijou velký milovník lidí a bude z ní úplně super mazel, ale neočekávejte, že ji najdete, kam ji položíte:-)), ve všech lumpárnách začíná dohánět Babu a pomalu se přidává i kliďas Baltazar. Ve čtvrtek nám proběhne přejímka vrhu.


5.6.2011

Chvilku před bouřkou jsme se celá smečka šli provětrat na zahradu. Mimina se proběhala a následně odpadla. Adina sice potřebuje víc, ale vzhledem k bouřce se musela spokojit s pobíháním se štěňaty. Tady si můžete prohlédnout pár videí.


2.6.2011

Včera naše mimina oslavila 5. týden svého života. Je s nimi opravdu velká sranda a všichni si to hrozně užíváme. Všechna jsou úžasná a přesto každý jiný. jsem z nich nadšená a doufám, že si najdou úžasné pánečky, aby s nimi prožili skvělý život. Pár momentek z pokus u o focení k nahlédnutí. Všichni nám rostou do krásy.


26.5.2011

Focení živých tvorů je téměř někdy nadlidský úkol. A tak jsem se znovu pustili do postojů a znovu se zapotili a nadřeli. Druhý pokus fotek našich miminek....


24.5.2011

Zítra oslavíme 4. týdny od našeho narození. Už jsme opravdu velcí a je nás všude plno. Bitky nabírají na intenzitě a všichni běhají jen kolem nás, což se nám hrozně moooc líbí. Můžete se podívat, jak vypadáme aneb první pokusy o postoj.


22.5.2011

Tento víkend přímo vyzíval k pobytu na čerstvém vzduchu. A tak mimina strávila celé dny pospávání v kotci, trávě a krátkými bitkami, pojídání a naháněním maminy. Z našeho pobytu venku můžete krátká videa a pár momentek.


18.5.2011

Dnešního dne oslavujeme svůj třetí týden. Rostou nám zoubky, mamina už podle toho taky vypadá. Začíná seznamování s okolím, už máme za sebou i první výlet na zahradu. A že se nám tam líbilo! Momentky zde.


13.5.2011

Štěňátka mají 16. dnů. Začínají první hrátky, pošťuchování a okusování. První vrčení a pokusy o štěkání. Ale stejně nás pořád nejvíc zajímá jídlo a spaní. Doplněna váhová tabulka. Tady se můžete podívat, jak rosteme.


8.5.2011

Začínají se nám otvírat očka, začínáme své první nesmělé pokusy o chůzi. Hlad máme čím dál větší a rosteme jako z "vody". Mlíčka máme habaděj a pod starostlivým dohledem maminy spíme a nabíráme síly na další přesnídávku... Naše portréty.


4.5.2011

Je nám týden a zatím jen jíme spíme, spíme jíme. A to vše pod bedlivým dozorem maminy, která nás neopouští ani na chvilku. Jak nám její starostlivost prospívá, se můžete podívat do váhové tabulky. Pár momentek z našeho krátkého života.


30.4.2011

Beleri nás napínala do poslední chvilky, ale konečně můžu oznámit, že B vrh mojí chovatelské stanice je na světě!!! Nebyla by to samozřejmě Beleri, aby nám to opět nezdramatizovala. Velký pejsek se zastavil v porodních cestách, což se mu bohužel stalo osudným a i malinkaté fenečce, kterou jsme se snažili 3/4 hodiny oživit. Bohužel zbytečně. Je mi to moc líto, ale život obvykle vyjde jinak, než si představujeme. Ostatním třem miminkám, dvěma holkám a klukovi, se daří dobře. Více v sekci štěňata, vrh B.


18.4.2011

Čtvrteční sono ukázalo, že miminkám a tudíž i mamině se daří velmi dobře, takže se těšíme na velikonoční nadílku.


8.4.2011

Stránky procházejí rekonstrukcí. Omlouvám se za nedostatky, vše se postupně pokusím doplnit, opravit, předělat...


8.4.2011

V neděli se v chovatelské stanici Bernesse di Remata narodilo sestře Bernadettě narodilo 6 úžasných miminek. Kluci a jedna princezna se mají čile k světu. Betka je opravdu starostlivá mamina a všichni prospívají v pohodě a klidu v její blízkosti a starostlivosti.


29.3.2011

Minulý týden jsme absolvovaly s Beleri sonografické vyšetření a to potvrdilo její březost. Krytí vzorně proběhlo koncem února u velkého krasavce, byla to láska na první pohled. Hrdým tatínkem je Andy Rainbow Star. Vzhledem k tomu, že hodlám trochu pozměnit stránky, tak bližší informace přineseme v nejkratší možné době, včetně fotek. Na velikonoce nás čeká nadílka, Už se moc těšíme!!!


11.3.2011

Užívali jsme si štěňátka a dneska už doma máme psí slečnu. Adara oslavila 3.3.2011 5 měsíců, je už téměř velká jak její mamina. Vážíla v tu dobu 29 kg a měřila cca 55 cm. Roste opravdu jako z vody, je jí všude plno. S Fionou tvoří nerozlučnou dvojici při provádění lumpáren, bitek a honiček. Beleri jenom z dálky přihlíží... Jak nám krásně vyrostla si můžete prohlédnout tady.


9.12.2010

Adinka oslaví v neděli 10. týden svého života. V 9. týdnu vážila 10,3 kg. Je jí opravdu kus a krásný kus. Další fotogalerii si můžete prohlédnout tady, videa zde.... Jinak samozřejmě Adinka zůstává doma:-)))


20.11.2010

Konečně jsem snad dobojovala svoji válku s technikou a bude dlouhou dobu klid. Proto jsem se mohla pustit do vytváření alb. Adara zítra oslaví 7. týden svého života. Je to úžasné stvoření a jsem strašně vděčná, že jsem se dočkala a mám ji. Postupně přidám další alby a fotky a videa z jejího růstu. Pro dnešek 1.-3. týden jejího života.....


12.10.2010

Čas letí jako bláznivý se zpívá v jedné písničce a je to pravda pravdoucí. Každopádně po velmi hektickém týdnu a neustálých soubojích s "technikou" Vám můžu přinést novinku nejúžasnější. Moje chovatelská stanice má svůj první vrh. Dne 3.10.2010 přišla na svět krásná, úžasná holčička s porodní vahou 536 g a Beleri se tak stala matkou. Bližší údaje o krytí a prckovi se brzy dozvíte v nové sekci štěňata. Aspoň jednu fotečku na začátek.


6.8.2010

Dnešního dne se před 4 lety narodilo v chovatelské stanici Valašské slunce 6 malých chlupatých klubíček. A jedno leží teď vedle mě. Díky za 4 úžasné roky, co jsem s tebou strávila, za tvou společnost a oddanost a lásku, kterou jsem denně obdarovávána. Ještě aspoň 3x tolik Belerínko!!! A všem dalším sluníčkům spousty zdraví. Krásné narozeniny!!!


6.8.2010

31.7.2010 to byl rok... Už rok, co jsi odešel bez možnosti návratu. I přesto si tu stále s námi Daroslávku, každým okamžikem, každou minutou, každou procházkou... Zůstaneš tu s námi, dokud tu budeme i my. Jsi nezapomenutelný. A já pevně věřím, že se určitě ještě uvidíme a strávíme spolu více času, než nám bylo souzeno tady. Musíme....


17.6.2010

Naším dalším členem smečky se už v březnu stala Fiona, nahradila Tobiáška, kterému nebylo souzeno zůstat tu s námi. Bel má novou kamarádku a musím říct, že si to obě hodně užívají a já s nimi. Fí je milovníkem velkých psů a i když ona svou velikostí je spíše na zašlápnutí, tak temperamentem, drzostí a odvahou předčí kdejakého velikána....Tady je fotogalerie ze života Fí


17.6.2010

29.5.2010 jsme se s Beleri zúčastnily klubové výstavy SKŠSP, která se konala ve Varíně. Jako vždy to byla milá klidná akce se spoustou známých. Zdržely jsem se do druhého dne a rozhodně toho nelitujeme. Užily jsme si spoustu legrace a kamarády a hodně jsme si odpočinuly. Beleri se ve třídě šampionů umístila na krásném 4. místě. Více v sekci výstavy.


10.5.2010

O víkendu jsem se s Beleri zúčastnila Klubové výstavy švýcarských salašnických plemen v Rožnově pod Radhoštěm. Konečně musím říct, že se změnil zdá se, přístup klubu a pozvaní posuzovatelé zcela splnili očekávání. Beleri ve třídě vítězů skončila s pěkným posudkem a známkou výborná, která ovšem na této klubovce nebyla až tak častá. Ve větší míře se vyskytovaly známky velmi dobrá a dobrá, posuzování se mi zdálo korektní a spravedlivé. Pak jsme zůstali na večer u Edíka a Oktíka a Andreaska a všichni jsme si to moc užili. Byl to opět krásný víkend strávený se psy. Více info a posudek v sekci výstavy.


5.4.2010

Včera jsme se vrátily s holkama z velikonočního setkání na Rematě. Bylo to velmi příjemné "stretnutie" přátel berňáků a jejich psů samozřejmě. Musím poděkovat manželům Ondrejovičovým z CHS Bernesse di Remata nejen za nápad, ale i zorganizování programu. Opravdu jsme si to s holkama velmi užily, Fí mě jen příjemně překvapovala. Za chvilku se aklimatizovala a ani tolik velkých psů a dvojnožců jí nevadilo. Doufám, že podobná akce bude zase co nejdříve. první fotodokumentaci si můžete prohlédnout tady a tady.


5.4.2010

I když to vypadá, že se nic neděje, tak se přece jen událo hodně věcí. Jsou tomu 4 týdny, co jsme si domů přivezli Fionu. Je to malý kříženeček z útulku. Mám už toho hodně za sebou, tak doufám, že u nás se bude mít jen a jen dobře. Je spoustu pejsků, kteří potřebují pomoct, bohužel všem nemůžeme pomoct. Není to v lidských silách a návštěva útulkuje víceméně smutná záležitost. Jsem ráda, že se najde i spoustu lidí ochotných se věnovat záchraně pejsků, jejich práce bývá nedoceněna a za to jim patří velký dík. Fionka-Šmudlinka pochází z tohoto útulku.


14.2.2010

Vzhledem k tomu, že Tobiášek, ač tu byl jen chvilku vnesl hodně radosti do našich životů, tak jsem se rozhodla, že se poohlédku po dalším kapesním pejskovi, co by potřeboval pomoct....


6.2.2010

Život není spravedlivý. Aktualizovala jsem sekci in memoriam....


19.1.2010

V sobotu 9.1.2009 jsme se s Beleri zúčastnily Nárovní výstavy v Olomouci. Bohužel mé pracovní vytížení mi nedovolilo dodat informace dříve, ale snad se všechno už zlepší. První velkou překážkou byla sněhová kalamita, která začala v pátek, takže jsem se po nedávných nedobrých zkušenostech rozhodla vyrazit na výstavu vlakem. I když se to chvilkama nezdálo jako dobré rozhodnutí, hodina zpoždění nebyla žádný problém, hlavně pro dráhy, tak se nám podařilo dorazit na výstaviště včas. Dalším bohužel nemilým překvapením byla změna posuzovatele, je to skoro vždy nepříjemná záležitost, ale bohužel s tím nic nenaděláme. Beleri skončila ve své premiéře ve třídě vítězů s ohodnocení V3. Více informací v sekci výstavy.


23.12.2009

Příjmené prožití svátků a do nového roku jen to nejlepší....

 


11.12.2009

Konečně jsem se dostala k probírání fotek a uděla jsem menší album z procházek, další výběry budou násldovat. Beleri se daří velmi dobře a chystáme se na novou výstavní sezonu. A věřím, že bude aspoň tam úspěšná, jako ta předcházející. Fotky si můžete prohlédnout tady...


1.11.2009

Změnila jsem sekci kamarádi na sekci in memoriam... Včerejším dnem už uběhli tři měsíce od Darkovi smrti, někdy mi to připadá jako kdyby to bylo včera... Zůstalo po něm neskutečné prázdno.


19.10.2009

Zdá se, že dobré zprávy jsem vyčerpala. Čtvrteční sono prokázalo, že Beleri opět není březí. Všechno si zopakujeme začátkem příštího roku v lednu či únoru.


16.9.2009

Další dobrou zprávou je, že o víkendu jsme s Beleri odjeli na krytí. I když původní pes, ke kterému jsme měli jet na 2. krytí umřel, což je nám moc líto, podařilo se mi, myslím, ve velmi krátké době najít náhradu víc než zdařilou. Krytí probíhalo velmi dobře. Bližší informace opět v krátké době. Zda se podařilo , v což doufám, budeme vědět cca za 25 dnů.


16.9.2009

Beleri byla oficiálně uznaná slovenským šampionem krásy. Diplom dodám v krátké době.


15.8.2009

12.8.2009 se naší ségře Betce narodili dva krásní prckové. Malá Ave Luna a brácha Amazing. Přejeme jim do života spoustu dobrých kamarádů, spoustu dobrého jídla a spoustu let před sebou. Gratulujeme!!! Více se dozvíte tady...


9.8.2009

I když s velkým zpožděním, přesto bych chtěla popřát vrhu B Valašské slunce a tedy i svojí Belerínce všechno nejlepší ke 3. narozeninám. A co přát?? V mé situaci jen a jen jedinou věc, spoustu zdraví... to je to nejdůležitější a žádné tituly nám to nevynahradí. Ano, je to egositické přání, protože chci, aby tu Beleri byla s námi co nejdéle, protože v 6 letech se nemá umírat... Tak všem držím palce.


3.8.2009

DARK 17.9.2003 - 31.7.2009

Po krátké, ale zato velmi zákeřné nemoci jsem se musela v pátek rozloučit se svým Daroškem, Daroslávkem, svým zlatíčkem...Nechal jsi nás tu nepřipravené, nechápající, nevěřící... Zůstalo po tobě obrovské prázdno. Celý svět je najednou šedý. Prý se má jít dál... Ale proč, kam, nač a hlavně bez tebe?????? Neskutečně nám chybíš Daroslávku!!!!!

 


20.7.2009

Přála jsem si jen dobré zprávy, ale bohužel život přináší obvykle jiné. V neděli ráno jsme se rozloučili s mou 18 a čtvrt let starou jezevčicí Britou. Dožila se úžasného věku a myslím, že ani víc jsem si přát nemohla. V ní odešla úžasná psí dáma, výborný společník a oddaný přítel, se kterým jsem prožila polovinu svého života. Nikdy na tebe nezapomenu Brito!!!!


13.72009

V neděli jsme se s Belerian zúčastnily Národní výstavy psů v Košicích. Beleri ve třídě otevřené, po velké výstavní přestávce, získala V1, CAC, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy!!! Doufám, že další příjemné zprávy na sebe nenechají dlouho čekat... Bližší informace doplním do sekce výstavy.


10.7.2009

O víkendu nás očekává cesta daleká, až do východoslovenských Košic, kde se, po dlouhé době, koná náš návrat na mola výstavní. Snad se zadaří a neuděláme ostudu:-))) ... Jak jsem dopadly a co jsme vybojovaly se dozvíte po víkendu.


10.7.2009

Po okurkové sezóně, zaviněné jednak počasím, stačí, že zmoknu já a psy, technika ať odpočívá doma, tak stávkami pc, můžu konečně přinést výbornou zprávu. Sestra Bernadetta očekává štěňátka!! Gratulujeme, určitě bude dobrá mamina a přejeme, aby všechno v pohodě zvládla. Bližší informace o krytí a výběru krycího psa najdete tady.


9.6.2009

O víkendu se konaly dvě výstavy. Naše oblíbené. U přírodního koupaliště v Senci, v krásném prostředí, na NVP obsadila naše sestra Bernadetta krásné první místo V1, CAC. Druhá MVP v Nitře, která se konala v neděli, měla velmi zajímavý průběh . Této výstavy se sestra nezůčastnila. Obě proběhly i bez naší účasti, protože Beleri doposud po prodělaných záležitostech není v kondici. Ale určitě si to v brzké době vynahradíme.


13.5.2009.

V dubnu letošního roku proběhlo krytí Beleri v Německu. Beluška, jako každá vyjímečná fenka, nezapadá do průměru, tudíž i krytí probíhalo ne zrovna standardně. Tabulky se na nás nehodí, výsledek se proto dal předpovídat. Beleri nezabřezla.Tak si to znovu zopakujeme koncem léta.


3.5.2009

Dneska na NV v Banskej Bystrici obsadila naše sestra Bernadetta Valašské slunce třetí místo V 3. První místo obsadila Tina z Gemerskej Polomy. Gratulujeme oběma k výborným výkonům. U nás se zatím nic moc neděje a tak si můžete prohlédnout aspoň album fotek co přineslo jaro.


10.4.2009

Přejeme všem krásné svátky a bohatou pomlázku!


27.3.2009

Bohužel sono nepotvrdilo březost sestry Bernadetty, což bylo pro nás velkým zklamáním. Ale snad příště! Držíme palce! Zato Eymy z Ochoze se zadařilo. Opět přivedla na svět deset krásných budulínků. Gratulujeme. Zato Beleri mě neustále napíná, ne a ne hárat. Doufám, že se do jara ještě s krytím vlezeme...


27.2.2009

Minulý týden proběhlo krytí naší sestry Bernadetty Valašské slunce krásným psem Tarsiem des Roches du Mettey . Držím všechny palce co máme, aby se zadařilo a Betce se narodili krásná štěňátka. Bližší informace si můžete přečíst na jejích stránkách. Krytí Beleri se chystá na březen 2009.


15.2.2009

Vzhledem k tomu, že jsme si udělaly s Beleri výstavní prázdniny a všechno kolem nás probíhá bez nějakých větších změn, neděje se nic ani tady. Dnes jsem udělala malý výběr z našich zimních procházek. Ne vždy nám přálo počasí na fotografování. Psy, narozdíl ode mě, mají radost z nově napadaného sněhu a já se pro změnu těším na jaro, teplo, zeleň a sluníčko. Probíhá výběr krycího psa. Doufám, že všechny domluvy klapnou jak mají. Případní zájemci se mohou podívat aspoň na info o první vrhu teddy beránků. Odkaz v úvodě.


26.1.2009

Rozhodla jsem se, že první štěňátka v mojí chovatelské stanici budou ze zahraničního krytí. Typů je několik, záleží, pro koho se rozhodnu a co domluvím. Určitě budu klást důraz na dlouhověkost v rodokmenech.


10.1.2009

Začátek nového roku zatím nepřinesl nějaké výrazné změny. Můžete si prohlédnout pár našich procházek, které jsem absolvovali v průběhu vánoc a nového roku. Kromě účasti na několika výstavavách plánujeme na letošní rok naše první štěňátka. Krytí proběhne na jaře. Bližší informace určitě včas dodám. .

 


archív novinek